:: Diskografie ::       
       

Watermark (1988) - De facto debutové album, obsahuje singl Orinoco Flow
Shepherd Moons (1991) - Obsahuje singly Carribean Blue a Book Of Days
The Celts (1992) - Soundtrack ze stejnojmenného seriálu
The Memory of Trees (1995) - Obsahuje singly Anywhere Is a On My Way Home
Paint the Sky With Stars (1997) - To nejlepší z Enyi za deset let její sólové kariéry…
A Day Without Rain (2000) - Jedno z nejpopulárnějších alb, singly Only Time a Wild Child
Amarantine (2005) - Singly It's In the Rain a Someone Said Goodbye
And Winter Came (2008) - Zimní album obsahující White Is In the Winter Night, Trains and Winter Rains, My! My! Time Flies!

 Enya se v mnoha ohledech vymyká představám o marketingovém chování hvězdy pop music. Důsledně si střeží své soukromí (z něhož na povrch vyplula jen trochu tajuplná a neobjasněná historka o tom, jak na její zámeckou usedlost před třemi roky pronikl neznámý pachatel, spoutal služebnictvo a po rozezvučení alarmu uprchl), s novináři komunikuje jen v nejkrajnější nutnosti (zpravidla u příležitosti nového alba) a dokonce ani vůbec nekoncertuje (i když možnost představit se někdy v budoucnosti před živým publikem definitivně nevyloučila).

Za svých dvacet let kariéry se prakticky vzhledem nezměnila a zpívala i pro Její veličenstvo Alžbětu II. i papeže Jana Pavla II. Je po jí pojmenovaná hvězda (a. k. a. planetka 6433) a nedávno vystudovala titul Doctor of Letters. Má prodáno přes 90 milionů alb, což je s faktem žádného koncertování nepředstavitelné číslo, jakých dosahují hvězdy typu Madonna a Cher (koncertové hvězdy).

 Zajímavé momenty je proto třeba hledat výhradně v její tvorbě. Třeba v tom, že kromě angličtiny a rodné gaelštině zpívá i latinsky, španělsky, japonsky a dokonce i v textařkou Romou vytvořeném jazyku loxian.

 Je držitelkou čtyř Grammy a nespočtu dalších ocenění, spolupracovala s režisérem Peterem Jacksonem na hudbě k filmovému bestselleru Pán prstenů, její píseň Only Time po teroristickému útoku z 11. září 2001 zněla v rádiích a televizi CNN takřka dennodenně. Výtěžek z její speciální edice pak byl věnován rodinám obětí.

 Sama melancholickou náladu své hudby označuje za „podzimní“, což lze vztáhnout i na její nové album (třebaže se zimní tematikou) And Winter Came…